Stichting Zorg na Werk in Coronazorg (ZWiC) en Schoonmakend Nederland slaan handen ineen

Persbericht 4 november 2021

Stichting Zorg na Werk in Coronazorg (ZWiC) en Schoonmakend Nederland slaan handen ineen

Oproep aan (nabestaanden van) schoonmakers in coronazorg die op de IC terechtkwamen of zijn overleden

Een financiële bijdrage voor álle (nabestaanden van) schoonmakers die door hun werk in de coronazorg op de intensive care (IC) terecht zijn gekomen of zelfs zijn overleden. Zodat zij, naast de zorgen en het verdriet door een IC-opname of overlijden, niet ook nog met financiële problemen worden geconfronteerd. Om dat te bereiken slaan Stichting Zorg na Werk in Coronazorg (ZWiC) en brancheorganisatie Schoonmakend Nederland, de handen ineen. Samen doen zij een oproep aan alle (nabestaanden van) schoonmakers die hier mogelijk voor in aanmerking komen, zich te melden bij Schoonmakend Nederland.

Schoonmaak Ambulance

Experts

Piet Adema, voorzitter schoonmakend Nederland: 'Onze schoonmakers spelen een cruciale rol in iedere fase van het leven. Zelfs in de meest kritieke, dat heeft corona eens te meer duidelijk gemaakt. Samen met andere zorgmedewerkers staan onze schoonmakers – ook nu nog – in de frontlinie om te zorgen voor een schone, hygiënische omgeving om in te werken en te herstellen. Ik durf zelfs te zeggen: zonder schoonmaak geen zorg. Fantastisch dat ZWiC zich ook richt op schoonmakers die betrokken zijn bij de coronazorg. Het getuigt van een enorme waardering voor onze onmisbare collega’s en erkenning van ons vak. Met elkaar gaan we alles op alles zetten om diegenen die mogelijk in aanmerking komen voor een financiele bijdrage, te bereiken en te ondersteunen bij een aanvraag.'

Eenmalige financiele bijdrage

Sinds de oprichting keerde Stichting ZWiC 109 eenmalige financiële bijdragen uit, waarvan 15 aan nabestaanden van zorgmedewerkers die als gevolg van hun werk in de coronazorg zijn overleden en 94 aan zorgmedewerkers die op de IC terecht zijn gekomen. De financiële bijdrage vanuit Stichting ZWiC bedraagt € 30.000 in geval van IC-opname en € 50.000 in geval van overlijden. Wietske Blom-Ham, voorzitter ZWiC: 'Driekwart van de aanvragen is afkomstig van (nabestaanden van) zorgmedewerkers met een verpleegkundige, verzorgende of helpende functie. Echter, op basis van de maandelijkse rapportages van het RIVM weten we dat er nog veel andere zorgcollega's zijn die zijn geraakt door corona. De samenwerking met Schoonmakend Nederland moet een extra impuls geven om ook schoonmakers in de zorg die mogelijk in aanmerking zouden kunnen komen de weg naar ZWiC te laten vinden.'

Schoonmakend Nederland verzorgt aanvragen

Schoonmakers (of hun familieleden) die een aanvraag willen indienen, kunnen gebruik maken van een helpdesk die Schoonmakend Nederland daar speciaal voor heeft ingericht. Adema: 'De helpdesk is bedoeld voor alle schoonmakers in de zorg van Nederland. Dus ook voor schoonmakers die niet bij één van onze leden werkzaam zijn. (Nabestaanden van) schoonmaakmedewerkers, hun leidinggevenden of HR-adviseur kunnen voor een aanvraag contact opnemen via 073-648 38 50. Kies hierna voor optie 1 corona. Wij zorgen er vervolgens voor dat de aanvraag correct ingediend wordt bij Stichting ZWiC.'

Over Stichting Zorg na Werk in Coronazorg (ZWiC)

Stichting ZWiC biedt financiële steun aan (nabestaanden van) zorgmedewerkers die als gevolg van hun werk in de coronazorg zelf op de IC zijn beland of zijn overleden. Van verpleegkundigen, verzorgenden en ambulanceverpleegkundigen die direct in contact komen met coronapatiënten, tot schoonmakers in ziekenhuizen, baliemedewerkers, laboranten en anderen die actief betrokken zijn bij het mogelijk maken van de coronazorg. Met een eenmalige financiële bijdrage - € 30.000 in geval van IC-opname en € 50.000 in geval van overlijden – wil Stichting ZWiC voorkomen dat deze zorgmedewerkers, óf hun nabestaanden, naast de zorgen en verdriet door een IC-opname of overlijden, ook nog met financiële problemen worden geconfronteerd. Sinds haar oprichting heeft de stichting steun in praktische en/of financiële zin van vele individuele donateurs en partijen waaronder het Verbond van Verzekeraars, collectief voor zorgverleners VvAA, pensioenuitvoeringsorganisatie PGGM, advocatenkantoor Kennedy Van der Laan, Aramco, Philips, Robeco, Bristol-Myers Squib en Reckitt Benckiser en het ministerie van VWS. Zie www.geefvoorzorgverleners.nl voor meer informatie en de voorwaarden om in aanmerking te komen voor een eenmalige aanvullende financiële bijdrage.

Over Schoonmakend Nederland

Schoonmakend Nederland is al 40 jaar de brancheorganisatie voor de professionele schoonmaak- en glazenwassersbedrijven. We komen op voor de belangen van onze leden en verbinden en ondersteunen ze bij hun gezamenlijke en individuele uitdagingen om succesvol te kunnen opereren in een gezond ondernemersklimaat. Alles met tot doel waardevol en aantrekkelijk werk te bieden aan 115.000 onmisbare schoonmaakmedewerkers. Nu en in de toekomst.

Gerelateerd